MOTO-Konkurs

Wczoraj na warsztatach szkolnych odbył się konkurs wiedzy motoryzacyjnej „MOTO – KONKURS” dla uczniów klasy 2a. Uczniowie podzieleni zostali na 3 drużyny, każdy zawodnik brał udział w 5 konkurencjach związanych z motoryzacją. Punkty zdobyte przez poszczególnych zawodników były sumowane i na tej podstawie została ustalona klasyfikacja drużynowa.

Swoją wiedzą mogli pochwalić się uczestnicy konkursu w następujących konkurencjach:

1. Test wiedzy motoryzacyjnej.
  2. Rozpoznawanie narzędzi wykorzystywanych w warsztacie samochodowym.
  3. Rozpoznawanie części samochodowych.
  4. Oznaczenia na oponach samochodowych.
  5. Rozpoznawanie płynów eksploatacyjnych.

Po pięciu konkurencjach okazało się, że najlepsza była drużyna I w składzie:

Dawid Bojkowski, Ryszard Boyke, Oliwier Bronikowski; Mateusz Galant; Dawid Grabiec;

Drugie miejsce zajęła drużyna III w składzie:

Mateusz Nowacki, Kacper Rasz, Piotr Sandomierz, Jakub Szubczyński, Szymon Szychowski;

Natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna II w składzie:

Oliwier Grubicki, Feliks Kuffel, Jakub Maliszewski, Filip Grubecki, Sergiusz Wajnert.

Indywidualnie najwięcej punktów zdobyli: Mateusz Galant, Mateusz Nowacki, Oliwier Grubicki.

Konkurs zakończył się wręczeniem nagród wszystkim uczestnikom przez Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych im. Gen. S. Maczka w Koronowie, pana Arkadiusza Stypczyńskiego. Konkurs zorganizowali oraz przeprowadzili nauczyciele przedmiotów zawodowych Tomasz Piasecki oraz Robert Mądry.