Godło RP
Aktualności
Kadeci z klasy wojskowej na szkoleniu wojskowym

Kadeci z klasy wojskowej na szkoleniu wojskowym

Dziś kadeci klasy wojskowej podsumowali i zastosowali w praktyce wiedzę zdobywaną od początku roku szkolnego na szkoleniu wojskowym. Na terenie szkółki leśnej Wilcze Gardło do pokonania była przygotowana przez instruktorów 1 Warszawska Brygada Pancerna kilkukilometrowa pętla taktyczna. Do zaliczenia wszystkich punktów niezbędna była wiedza z terenoznawstwa i posługiwania się mapą. Każde zadanie wymagało od kadetów innych umiejętności. Kolejne punkty to:

1. Ewakuacja rannego z pola walki

2. Dostarczanie amunicji różnymi sposobami

3. Pokonywanie terenu na różne sposoby

4. Fire test

5. Autopomoc

A to wszystko w rygorze czasowym. Poszczególne grupy świetnie poradziły sobie z zaliczeniem wszystkich punktów. Na mecie czekało na nich ognisko. Wszyscy kadeci otrzymali certyfikaty, a na najlepszych czekały nagrody.

Serdeczne podziękowania dla żołnierzy #jedynapancerna za profesjonalnie przygotowane zajęcia oraz dla Nadleśnictwo Różanna, Lasy Państwowe za użyczenie terenu.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content