• Aktualności

Kolejny sukces naszej młodzieży ...

 

W dniach od 14 do 17 czerwca 2018r. w Kujawsko – Pomorskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 dla Dzieci i Młodzieży słabosłyszącej i niesłyszącej im. Generała Stanisława Maczka w Bydgoszczy odbył  się Międzynarodowy Międzyszkolny konkurs „Generał Stanisław Maczek- Nasz Patron”. Młodzież koronowskiego „Maczka” reprezentowali uczniowie klas pierwszych Czteroletniego Technikum. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w silnie obsadzonym konkursie historycznych drużyna naszej szkoły, pod opieką pana Macieja Kaczyńskiego, w składzie Maciej Grzona i Kornelii Repka z klasy 1 4-letniego technikum o profilu logistycznym oraz Natalia Wargas uczennica 1 klasy 4-letniego technikum o profilu ekonomicznym zajęła 3 miejsce. 

W konkursie plastycznym najwyżej oceniona została praca również naszej pierwszoklasistki Agaty Chmary wykonanej pod kierunkiem Pani Anetty Strychalskiej. Praca zdobyła 1 miejsce. Gospodarze urozmaicili pobyt szkół na konkursie, między innymi organizując wyjazd do Exploseum na terenie dawnych zakładów chemicznych „Zachem” w Bydgoszczy. 

Ciężka praca jaką uczniowie włożyli w przygotowanie do konkursu jak i ich wzorowa postawa sprawiła, iż Zespół Szkół Zawodowych w Koronowie przez cały czas kultywuje tradycje i pamięć o generale Stanisławie Maczku- Patronie Naszej Szkoły.

 

 

Miło nam ogłosić, że ...

Skład drużyny: Szymon Mulcan, Wojciech Górny, Kamil Kropkowski, Jan Niemczewski, Dominik Pogorzelski. GRATULUJEMY!!!

Z wizytą w elektrowni

14 czerwca tego roku grupa ekonomistów z klasy 2 technikum wzięła udział w wycieczce przedmiotowej, której celem była elektrownia wodna w Samociążku. Uczniowie podczas zwiedzania obiektu zapoznali się z jego historią i zasadami funkcjonowania oraz znaczeniem dla lokalnej i krajowej gospodarki energetycznej. W drodze powrotnej odbyły się dodatkowo zajęcia terenowe z geografii – badanie profilu glebowego oraz wyznaczanie azymutu i obserwacja najbliższej okolicy. Pogoda i humory dopisały.

LINKI

KONTAKT

Koronowo ul. Dworcowa 53
86-010 Koronowo
Sekretariat: (0-52)3822-246
Warsztaty: (0-52)3822-247
FAX: (0-52)3822-246