Rozpoczęcie roku szkolnego

Drodzy uczniowie! Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w czwartek 01.09.2022 o godz. 9:00 na placu przy Stacji Kontroli Pojazdów.

Najlepszy w zawodzie -mechanik pojazdów samochodowych

Po raz piętnasty zorganizowaliśmy w naszej szkole konkurs „Najlepszy w zawodzie – mechanik pojazdów samochodowych”. Honorowy patronat nad konkursem objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Pan Marek Gralik oraz Starosta Bydgoski Pan Wojciech Porzych.

Do zmagań przystąpiło sześć drużyn z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: I – test teoretyczny, II I III – rozpoznawanie części samochodowych oraz pomiary warsztatowe, IV – slalom. Uczestnicy wzięli też udział w szkoleniu z zakresu kalibracji systemów ADAS, które poprowadził główny konstruktor firmy Precyzja Technik – Bydgoszcz Pan Sławomir Żuchowski. Nie lada gratka czekała też na opiekunów drużyn - w czasie, kiedy ich podopieczni zmagali się z zadaniami konkursowymi, mieli okazję wziąć udział w zawodach strzeleckich.

Noc Muzeów

Noc Muzeów w Maczku obfitowała w wiele atrakcji dla zwiedzających. Kto nie był, niech żałuje! Można było podziwiać wernisaż Pani Magdaleny Heise-Ipczyńskiej oraz Pani Brygidy Wolańskiej, a także wystawę zdjęć "Powiat Bydgoski w obiektywie". Oko cieszyły również eksponaty w naszej Izbie Pamięci. Sala komputerowa, warsztaty szkolne, strzelnica, plac przy SKP - wszędzie czekało na Was wiele niespodzianek. Komu się podobało?

Konkurs

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy – Wydział Promocji, Kultury i Sportu, zaprasza do wzięcia udziału w nowej odsłonie I edycji konkursu pn. „Zabytki Powiatu Bydgoskiego filmie i w fotografii”. Celem konkursu jest m.in. zwrócenie uwagi na piękno, wartość historyczną, unikatowość oraz promocję zabytków znajdujących się na terenie Powiatu Bydgoskiego. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich amatorów sztuki filmowej i fotografii. Prace konkursowe należy nadsyłać w zamkniętej kopercie do dnia 1 sierpnia 2022 r. na adres: Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, ul. Zygmunta Augusta 16, 85-066 Bydgoszcz, z dopiskiem - I edycja konkursu pn. „Zabytki Powiatu Bydgoskiego w filmie i fotografii”.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej

Pożegnanie maturzystów

Przed weekendem abiturienci opuścili mury naszej szkoły, chcielibyśmy podziękować im za 4 lata tworzenia szkolnego życia. Za wzloty i upadki, gdyż zarówno jedne, jak i drugie są elementem budującym doświadczenie. Gratulujemy też wszystkim, którzy zdobyli świadectwo ukończenia szkoły - w ten sposób zrobili krok w nowe, dorosłe życie. Szczególne gratulacje dla uczniów wyróżnionych Nagrodą Starosty za osiągnięcia w nauce - Dominiki Wenderlich i Cezarego Januszewskiego - oraz uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły, udzielali się w Samorządzie Uczniowskim, zdobywali medale w zmaganiach sportowych czy tworzyli poczet sztandarowy: Dominika Wenderlich, Judyta Rybak, Felix Najdowski, Mikołaj Dyks, Łukasz Lasota, Dawid Kamiński, Marcin Kasza, Krystian Dąbrowski, Łukasz Łakomy, Mikołaj Ostrowski.

Jesteśmy dumni z każdego naszego absolwenta.

Stacja Kontroli Pojazdów:
(0-52)3822-247