Paczka od Maczka -jesteście dla nas ważni

Jak co roku w naszej szkole zorganizowano pomoc rodzinom potrzebującym wsparcia. W ramach tej akcji udzielana jest pomoc rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Wsparciem objęto 5 uczniów naszej szkoły z 3 rodzin, którzy naprawdę zasługują na naszą pomoc.

Młodzież i pracownicy szkoły bardzo aktywnie włączyli się w akcję „Paczki od Maczka”.  Uzbieraliśmy znaczną  kwotę, która pozwoliła na zakup produktów według potrzeb rodziny.

Razem zmieniamy losy rodzin w potrzebie! Pamiętajmy, że nic tak pozytywnie nie nastraja jak pomoc innym! Przygotowane przez nas prezenty mogą sprawić, że rodzina poczuje się naprawdę wyjątkowo i dostanie sygnał “Jesteście dla nas ważni”.

Ekonomiści na MEDYCZNEJ ŚRODZIE

MEDYCZNA ŚRODA to cykl wykładów o zdrowiu, które odbywają się w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. W jednym z tych wykładów zatytułowanym „Przyczyny występowania chorób cywilizacyjnych” uczestniczyli uczniowie z klasy 3Te z wychowawczynią Wiesławą Szafarczyk. Prowadzący dr hab. Marek Foksiński w interesującej i przystępnej formie omawiał współczesne zagrożenia dla naszego zdrowia i sposoby ich minimalizowania. Obecna XIV edycja „Medycznej środy” potrwa do 9 stycznia 2019 roku. Wszyscy zainteresowani mają wstęp wolny.

Kornelia Repka -Szkolnym Mistrzem Pięknego Czytania

Biblioteka szkolna z przyjemnością zawiadamia, że Szkolnym Mistrzem Pięknego Czytania została Kornelia Repka– uczennica klasy 2Tml. Kornelia zachwyciła wszystkich interpretacją fragmentu powieści Pan Wołodyjowski Henryka Sienkiewicza oraz wiersza Mowa polska Stanisława Kozłowskiego. Drugie miejsce w konkursie zajęła Laura Puchała z klasy 2Tei, a trzecie Natalia Królikowska z klasy 3Tme. Serdeczne gratulacje dla laureatek, a także wszystkich pozostałych uczestników konkursu – Natalii Bobicz, Dawida Gruckiego, Weroniki Huczek, Ani Janickiej, Dawida Klesińskiego i Sebastiana Lutyńskiego. Prezentacje uczniów oceniała komisja w składzie: Barbara Mularczyk, Iwona Kaczyńska i Anetta Strychalska.

W związku z rocznicą stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, poezja i proza, jaką prezentowali uczestnicy tegorocznego konkursu, miała charakter patriotyczny.