• Aktualności

Mamy to...

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie otrzymał pozytywną decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego w ramach realizacji Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2023. Kwota dofinansowania to 15 000 złotych - 12 000 zł ze środków budżetu państwa przypisanych do Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, 3 000 zł – wkład własny organu prowadzącego – Starosty Powiatu Bydgoskiego. Środki te zostaną przeznaczone na zakup książek do biblioteki szkolnej (głównie nowości wydawniczych z zakresu literatury dla młodzieży) oraz na modernizację sprzętu komputerowego biblioteki szkolnej. Nasza szkoła już po raz drugi korzysta ze wsparcia w ramach NPRCz – w 2016 roku biblioteka wzbogaciła się o nowości książkowe zakupione za taką samą kwotę. Biblioteka szkolna skontaktuje się poprzez dziennik elektroniczny z rodzicami i opiekunami uczniów z prośbą o wyrażenie opinii i sugestii dotyczących planowanych zakupów książek. Każda uwaga i propozycja będzie mile widziana.

Ćwierćwiecze Maczka...

Choć historia koronowskiej szkoły kształcącej rzemieślników sięga XIX wieku, to Zespół Szkół Zawodowych w Koronowie patronat gen. Stanisława Maczka otrzymał w 1998 roku. 14 kwietnia placówka obchodziła 25. rocznicę nadania imienia. Wydarzenie to miało niezwykły charakter i na pewno zapisze się w pamięci nie tylko uczniów i pracowników, ale także mieszkańców Koronowa. Warto nadmienić, że uczniowie zaczęli świętować już 13 kwietnia,

Czytaj dalej

Wycieczka klasowa

Klasa 1TL i 1TEM w odwiedzinach w Muzeum Wojsk Lądowych oraz jednostkę Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Pomorskiej w Bydgoszczy - JRG1.

Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej za nami

Już po raz drugi strażacy z OSP Gminy Koronowo organizują w naszej szkole OTWP. Uczniowie szkół podstawowych i średnich z terenu gminy przystąpili do testu sprawdzającego ich wiedzę pożarniczą. Nikola Kwiatosz -reprezentantka Maczka zajęła 3 miejsce. Najlepsi pojadą w przyszłym tygodniu na rozgrywki powiatowe do Kozielca. Serdeczne gratulacje dla laureatów i wszystkich uczestników, w szczególności dla naszej reprezentantki!

  • 1
  • 2

LINKI

NASZA SZKOŁA

KONTAKT

 
Koronowo ul. Dworcowa 53
86-010 Koronowo
 
Sekretariat: (0-52)3822-246 
 
FAX: (0-52)3822-246
 
Stacja Kontroli Pojazdów:
(0-52)3822-247