• Rekrutacja 2017/2018

Szkoła Branżowa I stopnia
  • Mechanik pojazdów samochodowych
  • Sprzedawca

Klasy wielozawodowe - do której uczęszczać mogą uczniowie kształcący się w dowolnym zawodzie i realizujący praktykę w zakładach pracy,: m.in. kucharz, cukiernik, piekarz, fryzjer, lakiernik, blacharz samochodowy, elektromechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych, murarz, elektryk, operator obrabiarek skrawających, stolarz, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, wędliniarz, krawiec, ślusarz.

Skierowania na badania lekarskie:

Kandydaci do szkoły w niżej wymienionych zawodach muszą dostarczyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do nauki w zawodach:

• technik handlowiec,
  • technik informatyk,
  • technik mechanik,
  • mechanik pojazdów samochodowych.

Skierowania na badania lekarskie wystawiane będą po zakwalifikowaniu kandydata do szkoły od 30 czerwca 2017 r. w sekretariacie szkoły. Badania wykonać należy w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Bydgoszczy przy ul. Karłowicza 20, gdzie uczeń niepełnoletni zgłasza się z osobą dorosłą do godz. 9-tej.

W klasach pierwszych w roku szkolnym 2017/2018 część podręczników będzie użyczana bezpłatnie uczniom z biblioteki szkolnej.

UWAGA!!!

W czteroletnim technikum wiodącym językiem jest j. angielski realizowany w wymiarze 9 godzin lekcyjnych w czteroletnim cyklu nauczania. Drugim językiem jest j. niemiecki realizowany w wymiarze 6 godzin lekcyjnych w czteroletnim cyklu nauczania.

W Szkole Branżowej I stopnia realizowana jest nauka języka obcego do wyboru j. angielski lub j. niemiecki.