Aktualności

II etap IV edycji Konkursu Wiedzy Logistycznej

Dziś w naszej szkole odbył się II etap IV edycji Konkursu Wiedzy Logistycznej, organizowanego przez Wydział Zarządzania i Dowodzenia Instytutu Logistyki Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Reprezentowali nas uczniowie klasy 2TLW: Karol Nowicki i Dawid Dzikowski. W ramach konkursu uczestnicy musieli zmierzyć się ze studiami przypadku, wymagającymi rozwiązywania zadań z zakresu organizacji rozmieszczenia i składowania zasobów w tymczasowym magazynie, przyjmowania i wydawania materiałów dla poszkodowanych przez powódź, ustalania stanów magazynowych oraz obliczania czasu transportu […]

III edycja Ogólnopolskiego Turnieju Harry Potter Puchar Szkół

W piątek 7 marca nasza reprezentacja w składzie Oliwia Wojtyszyn, Marta Saganowska i Radosław Słysz w ostatniej chwili (dowiedzieliśmy się 2 dni wcześniej) awansem dostała się do wielkiego finału III edycji Ogólnopolskiego Turnieju Harry Potter Puchar Szkół, który odbywał się w Poznaniu podczas Targów Książki. Znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce 340 szkół z całej Polski, które wzięły udział w ogólnopolskich eliminacjach. To dla nas wielki sukces! Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. […]

Targi Narzędziowo-Przetwórcze INNOFORM

Dziś technicy mechanicy z klasy 1T goszczą na Dniu Edukacyjnym organizowanym w ramach 7. Edycji Targów Narzędziowo-Przetwórczych INNOFORM. Targi odbywają się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR PREZESA ODDZIAŁU ZNP W KORONOWIE DLA PRACOWNIKÓW OŚWIATY GMINY KORONOWO

Z okazji 120 rocznicy powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego 1 marca Oddział ZNP Koronowo zorganizował turniej piłki siatkówkowej dla pracowników oświaty, który odbył się w Zespół Szkół – Sobieskiego 16. Nasza reprezentacja wywalczyła 4 miejsce. Zwyciezcom gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za świetną atmosferę! Fot. Zespół Szkół w Koronowie

VII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki

W miniony piątek w naszej szkole odbył się współorganizowany przez IX Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy oraz Wyższą Szkołę Gospodarki VII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki, którego tematyką przewodnią tegorocznej edycji była Kultura XXI wieku oraz Parki Narodowe. Jedenaścioro śmiałków zmierzyło się z testem składającym się z 50 pytań zamkniętych, a najlepsi wśród nich okazali się : Marta Koszucka oraz Marek Cholewa i Patryk Tarkowski. Na podium uplasowali się także Łukasz Bruski i Michał […]

Porozumienie podpisane!

Na mocy rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnnia 21 maja 2020 r. ws. szkolenia w oddziale przygotowania wojskowego nasz Dyrektor oraz Dowódca 3 Pułku Saperów im. gen. Karola Sierakowskiego w Chełmnie płk. mgr inż. Filip Kłobukowski podpisali Porozumienie o Współpracy w zakresie realizacji zajęć praktycznych w Oddziale Przygotowania Wojskowego przez Patronacką Jednostkę Wojskową.

Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego Szkół Ponadpodstawowych w piłce koszykowej

Dziś w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego Szkół Ponadpodstawowych w piłce koszykowej w ramach Licealiady. Miło nam poinformować, że nasi chłopcy zostali mistrzami w swojej kategorii, a dziewczęta zajęły 3 miejsce! Gratulujemy wszystkim biorącym udział w zawodach i dziękujemy za sportową rywalizację! Klub Sportowy Spartakus Koronowo Powiat Bydgoski

Warsztaty – Mentors4Starters

W piątek nasi uczniowie spotkali się z Panem Krzysztofem Jakubowskim z fundacji Mentors4Starters. W trakcie warsztatów rozmawialiśmy o kompetencjach przyszłości, zastanawialiśmy się, które umiejętności będą kluczowe w naszej karierze, a które z biegiem czasu staną się zbędne. Zgłębialiśmy też rolę AI w różnych branżach.

Kolejny dzień zajęć z #JedynaPancerna

Kolejny dzień zajęć z żołnierzami 1 Warszawska Brygada Pancerna. Dziś trening strzelecki na naszych strzelnicach – zarówno na wirtualnej, jak i pneumatycznej – oraz elementy medycyny pola walki. #JedynaPancerna dziękujemy i do zobaczenia wkrótce!

Podstawy survivalu

Był ogień Dziękujemy żołnierzom 1 Warszawska Brygada Pancerna za zajęcia z podstaw survivalu. Wiemy już jak znaleźć odpowiednie paliwo, by zimą wśród śniegu i drzew bezpiecznie rozniecić ogień, który pozwoli nam się ogrzać. Uzyskanie płomienia to pierwszy krok, potem trzeba go przez kilka godzin podtrzymać i w końcu bezpiecznie ugasić. Teraz zima w lesie nam nie straszna! Podziękowania dla Nadleśnictwo Różanna, Lasy Państwowe za udostępnienie terenu do zajęć.