• Strefa ucznia

Samorząd szkolny

SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. GEN. ST. MACZKA W KORONOWIE

Szkolny Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie stara się działać jak najprężniej. Próbujemy zaciekawić zarówno uczniów jak i nauczycieli nowymi pomysłami. Staramy się zorganizować z okazji różnych świąt, coś nowego, ciekawego. Bierzemy również udział w akcjach charytatywnych. Każdy przekazany nam pomysł jest przez nas dokładnie rozważany i w miarę możliwości realizowany. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje. Do samorządu należą uczniowie z różnych klas.

W skład naszego szkolnego Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

Przewodniczący: Kamil Sabiniarz

Zastępca: Paulina Sobolewska

Skarbnik: Karolina Słomka

Protokolant: Dorota Paliga

Rzecznik praw ucznia: Adrian Andryanczyk

Pozostali członkowie:

Marta Koleśnikow, Dorota Paliga, Joanna Najdowska, Kamila Fatz, Agnieszka Zabłocka, Natalia Lasota, Karolina Zubik, Jagoda Gil, Piotr Klecha, Szymon Topoliński, Dominik Wilk, Łukasz Szwajkowski, Paulina Koziełek, Michał Wiąckiewicz, Kamil Karbowski, Krystian Walaszek, Darek Przybysz, Leszek Dzobiński, Wojtek Socha, Kamil Zieliński, Aleksandra Wesołowska, Nikola Krzemianowska, Daniel Jóźwik, Dawid Sperkowski.

Samorząd działa pod opieką P. Iwony Małek i P. Waldemar Krzywiński.

W nowym składzie i z nowymi pomysłami chcemy ożywić trochę naszą szkołę. Czekamy również na Wasze propozycje. Masz jakieś pomysły? Zgłoś je do nas lub dołącz do  Samorządu.

Pierwszym naszym większym działaniem było zorganizowanie Dnia Chłopaka w naszej szkole. Nasi mężczyźni musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami związanymi z kuchnią i domem. Sprawdziliśmy na przykład jak sobie radzą z  ubijaniem jajek. Nasi Panowie mogli się popisać odpowiedziami na pytania z różnych dziedzin i trzeba przyznać, że stanęli na wysokości zadania.  Każdy uczestnik, który brał udział w naszej zabawie, dostał mały upominek, a zwycięzcy uzyskali tytuł „Perfekcyjnego Pana Domu”. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, uroczystość udała się znakomicie.