Aktualności

 • Wakacje...

  Drodzy Uczniowie, z całego serca gratulujemy Wam osiągnięcia, jakim jest zakończenie kolejnej klasy. Jesteście mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie całego minionego roku szkolnego. Jest się z czego cieszyć – zasłużyliście na wspaniały odpoczynek wakacyjny! Wykorzystajcie dobrze letnie miesiące – oglądajcie przyrodę, uprawiajcie sporty, zwiedzajcie nowe miejsca, pamiętajcie o bezpieczeństwie. Życzymy Wam niezapomnianych wakacji, spędzonych ciekawie, przyjemnie i zdrowo. Do zobaczenia we wrześniu!

  Dyrekcja szkoły wraz z całym gronem pedagogicznym...

 • Mistrz pięknego czytania

  Chciałoby się rzec, że w murach naszej szkoły wiele się dzieje, lecz koronawirus pokrzyżował nam plany. Nie znaczy to jednak, że próżnujemy. 16 czerwca w samo południe za pośrednictwem łączy internetowych odbył się IV Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Brak bezpośredniego kontaktu z uczestnikami nie przeszkodził w wyłonieniu mistrza pięknego czytania. Uczestnicy mogli zaprezentować swoją dykcję, ekspresję i interpretację, czytając wylosowany fragment tekstu prozatorskiego i poetyckiego. Jury (Barbara Mularczyk,Martyna Rybarczyk) wybrało mistrza pięknego czytania. W tym roku została nim Kornelia Repka z klasy 3 TML, wicemistrz to Kamil Paczkowski z klasy 1 TI4. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! A w przyszłym roku szkolnym zapraszamy do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu. Pamiętajcie, czytać każdy może!

 • Symulacje biznesowe

  Czas zdalnego nauczania to czas nowych, kreatywnych pomysłów na naukę. Uczniowie klas I i III technikum oraz I i II szkoły branżowej w ramach przedmiotów – podstawy przedsiębiorczości i działalności gospodarczej – pod kierunkiem p. Wiesławy Rajewskiej, korzystali z Branżowych Symulacji Biznesowych firmy Revas. 44 zespoły uruchomiły i prowadziły wirtualne biura turystyczne. Uczniowie określali usługi, jakie oferowali do sprzedaży, zatrudniali pracowników, kupowali materiały i sprzęt, a także konkurowali o klientów. Po każdym miesiącu działalności ich biura analizowali osiągnięte wyniki podjętych decyzji, wyciągali wnioski, rozwiązywali problemy i decydowali o strategii dalszego prowadzenia swojego biznesu. Najlepszy wynik finansowy spośród wszystkich rywalizujących zespołów uzyskał zespół WJS, który prowadzili uczniowie z klasy 3 technikum mechanicznego – Daniel Kwiatosz i Krystian Gołąbiewski. Ich wyniki widnieją na powyższym zdjęciu. W szkole branżowej bezkonkurencyjny okazał się zespół Funclub, czyli Monika Osiecka, Paulina Miklasz oraz Sandra Pacanowska, z klasy 2BC. Dla uczniów to była świetna okazja, by sprawdzić i rozwinąć swoje przedsiębiorcze umiejętności.

 • Żegnamy mjr Mariana Słowińskiego, żołnierza generała Maczka

  2 czerwca 2020r. wieku 101 lat zmarł mjr Marian Słowiński, obrońca Ojczyzny w 1939 r., waleczny pancerniak gen. Stanisława Maczka, wyzwoliciel Francji, Belgii i Holandii. Bohater naszej wolności! – napisał na twitterze Pan Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Cześć Jego Pamięci!

Ogłoszenia

 • Uwaga rodzice!!!

  Miejsko – Gminny Zespół Edukacji w Koronowie ogłasza nabór wniosków do stypendium szkolnego z art.90d ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty w roku szkolnym 2020/2021. Wnioski o przyznanie stypendium dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Koronowo na nowy rok szkolny należy składać w Miejsko-Gminnym Zespole Edukacji w Koronowie, Szosa Kotomierska 3 w terminie od 1-15 września. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o w/w stypendium nie może być większa niż kwota 528 złotych netto. Do wniosku załącza się dokumenty potwierdzające wysokość osiąganych dochodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku (sierpnia). Wzór wniosku o przyznanie stypendium szkolnego oraz zaświadczeń i oświadczeń zamieszczone są w postaci elektronicznej na stronie www.koronowo.edu.pl oraz dostępne w Miejsko – Gminnym Zespole Edukacji w Koronowie, ul. Szosa Kotomierska 3.

 • Zdalna szkoła

  W marcu placówki edukacyjne zostały zamknięte, ale dla uczniów nie oznaczało to zakończenia nauki.Szkolne ławki trzeba było zamienić na ekrany komputerów. Niestety część młodzieży nie miała dostępu do sprzętu, który umożliwiłbyrealizację podstawy programowej. Dzięki projektowi "Zdalna szkoła" 10 uczniów otrzymało nowe laptopy. Teraz uczestniczenie w zdalnych lekcjach nie będzie problemem.

 • Pedagog szkolny

  Na Facebook'u jest dostępny kontakt do pedagoga szkolnego. Zachęcamy również do odwiedzin zakładki INNE/PEDAGOG_PSYCHOLOG

 • Legitymacja dla osób niepełnosprawnych

  Uczniowie zainteresowani wydaniem legitymacji dla osób niepełnosprawnych proszeni są o kontakt z sekretariatem szkoły.

 • Opieka wychowawcza na terenie szkoły

  Uczniowie mają zapewnioną opiekę wychowawczą na terenie szkoły do godz. 15.00. Dyżury pełnią: pon.-wt. -pedagog szkolny, śr.-czw. -biblioteka szkolna, pt. - psycholog szkolny.

   

Dlaczego Maczek?

Wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna

ponad 80% kadry pedagogicznej to nauczyciele dyplomowani

Kształcenie w zawodach poszukiwanych na rynku pracy

informatyk, mechanik, ekonomista, handlowiec, logistyk, mechanik pojazdów samochodowych, sprzedawca, inne

Bogate zaplecze dydaktyczne

bardzo dobrze wyposażone pracownie do nauki zawodów, nowoczesna sala gimnastyczna oraz warsztaty szkolne

Praktyki w renomowanych firmach 

AKSON, METKOR, LUXOR, EMAR, LEROY MERLIN, ANTEEO, AKOMP, MARDO, Bank Spółdzielczy w Koronowie, ZAKŁAD KARNY w Koronowie i inne

Atmosfera przyjazna uczniom 

dostęp do siłowni, biblioteki, wycieczki integracyjne, kultywowanie tradycji szkolnych, pozytywne relacje uczeń-uczeń uczeń-nauczyciel

Staże wakacyjne

każdy uczeń może skorzystać z miesięcznych, płatnych staży odbywających się w sezonie wakacyjnym, staże odbywają się w renomowanych firmach

Kadra kierownicza

Arkadiusz Stypczyński
 

mgr Arkadiusz Stypczyński

Dyrektora szkoły
52 382 22 46 w.18
 
Aneta Frąckowiak-Rosek
 

mgr Aneta Frąckowiak-Rosek

Wicedyrektor
52 382 22 46 w.23
Iwona Małek
 

mgr Iwona Małek

Wicedyrektor
52 382 22 46
Krzysztof Bak
 

mgr Krzysztof Bak

Kierownik warsztatów
52 382 22 46
Mariola Nawrocka
 

mgr Mariola Nawrocka

Kierownik kształcenia praktycznego
52 382 22 15

Nasi absolwenci

 • I love this school
 • I love this school
 • I love this school
 • I love this school
 • I love this school
 • I love this school
 • Zawsze miło wspominam naukę w Maczku, i z wielką chęcią jeszcze raz powtórzyłbym edukację w Technikum Mechanicznym. Mili pracownicy i nauczyciele podchodzący z sercem do wykonywanego zawodu. Po tej szkole na pewno nikt nie rozczaruje się na studiach, czy w pracy.

  Paweł Skórżewski

 • Jestem absolwentką Technikum Ekonomicznego z rocznika 2011-2015. Obecnie studiuję w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy na kierunku Finanse i Rachunkowość. W murach "Maczka" przeżyłam wiele miłych chwil, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci, a także poznałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi kontakt utrzymuję do dziś. Oczywiście nie można zapomnieć o kadrze nauczycielskiej, która przez 4 lata nauki dokładała wszelkich starań by wyniki zarówno z egzaminu maturalnego jak i zawodowego były jak najwyższe. Zawsze będę miło wspominać wszystkich pracowników zarówno grono pedagogiczne jak i pracowników obsługi „Maczka”.

  Natalia Nadolska

 • Jestem absolwentem Technikum Mechanicznego im.gen. Stanisława Maczka w Koronowie. Aktualnie studiuję na UTP w Bydgoszczy. Bardzo mile wspominam czas nauki w "Maczku". Jest to szkoła przyjazna dla każdego ucznia. Atmosfera panująca w tych murach jest opisując jednym słowem wyśmienita. Ucząc się w tej szkole pozyskałem wiedze techniczną, którą wykorzystuję na studiach. Do egzaminów zawodowych i matury zostałem przygotowany bardzo dobrze o czym świadczy fakt, że zdałem wszystko bez problemu. Znalezienie pracy po moim kierunku kształcenia nie budzi w dzisiejszych czasach żadnego problemu (doświadczenie własne oraz kolegów z byłej klasy). Grono pedagogiczne oraz inni pracownicy całej szkoły, których pozdrawiam, byli mili dla uczniów oraz pomocni, gdy pojawiał się jakikolwiek problem. W szkole poznałem też wiele fajnych osób. Żałuję również że nie objęła mnie tegoroczna reforma oświatowa, bo z miłą chęcią chodziłbym do "Maczka" jeszcze rok.

  Krystian Szafraniak

 • Wspomnienia związane z moją przygodą w Koronowskim Maczku na długo pozostaną w pamięci. Oprócz wspaniałej atmosfery i bogatych labolatoriów należy przede wszystkim pochwalić kadrę nauczycielską, która posiada potężną wiedzę teoretyczną i bogate doświadczenie praktyczne. Dysponują również umiejętnością szybkiego i ciekawego wpajania wiedzy! Po 4-letniej nauce nabrałem sprawnego doświadczenia i dołączyłem do jednej z największych firm w branży e-marketingu w Polsce. Jednak nigdy nie zapomnę, że to kadra ZSZ w Koronowie przygotowała mnie perfekcyjnie do praktycznej pracy! Serdecznie polecam każdemu, bez wahania!

  Filip Ruprich

 • Witam. Mam na imię Artur i jestem absolwentem popularnego „Maczka”. Swoją naukę realizowałem w latach 2010 – 2014 na kierunku Technik Mechanik. Wiadomo – nie każdy jest alfą i omegą, ale warto jest realizować swoje plany przyszłościowe. Wybierając tą szkołę na pewno nie pożałujecie. W murach „Maczka” nauczyciele są bardzo wyrozumiali oraz bardzo fajnie nauczają młodzież. Istnieją też różne zajęcia dodatkowe oraz wszelakiego rodzaju wycieczki, czy też projekty. Na profilu przysłowiowego „mechanika” istnieją różne praktyki, zaczynając od prac na ślusarni poprzez pracę na tokarkach, czy też urządzeniach numerycznych CNC oraz programowania. To doświadczenie bardzo Wam się przyda, będąc na Waszym miejscu wybrałbym tą szkołę i ten kierunek ponownie bez wahania. Może część mnie zna, może nie. W 2013 roku zacząłem tańczyć „JumpStyle” i raz na jakiś czas odwiedzam szkołę oraz nauczycieli. Co roku jestem na drzwiach otwartych, więc… może warto byłoby przyjść a zarazem dowiedzieć się więcej!

  Artur Marcinkowski

 • Szkołę średnią wspominam z ogromnym sentymentem, począwszy od ludzi których tam poznałam kończąc na kadrze pedagogicznej. Uczęszczałam do Technikum Ekonomicznego i to był najlepszy wybór szkoły średniej. Szczególnie z wielkim sentymentem wspominam moją wychowawczynie Panią Iwonę, która z ogromną cierpliwością i wsparciem pomogła nam przejść przez te 4 lata, nawet podczas nauki w szkole wyższej mogłam zawsze liczyć na jej pomoc. Nauczyciele potrafili organizować dla nas zajęcia dodatkowe w soboty, zostawać do 18 w szkole byle tylko jak najlepiej przygotować nas do matury.Po latach dopiero człowiek docenia takie rzeczy:) Nawet matematykę dało się lubić dzięki Pani Anecie. Wycieczki organizowane dla najlepszych uczniów będę wspominać z uśmiechem na twarzy. Dziś jestem już w trakcie studiów magisterskich i czasem człowiek chciałby wrócić do tych bezstrokich czasów, gdzie największym problemem był sprawdzian z chemii. Pozdrawiam całą kadrę pedagogiczną.

  Anna Kaczorowska

 • Technikum Ekonomiczne- jeden z najfajniejszych okresów w moim życiu. Klasę miałam rewelacyjną, lubiłam w zasadzie wszystkich, a kilka przyjaźni przetrwało do dzisiaj. Nauczyciele w zdecydowanej większości też byli w porządku. Do końca życia będę wspominać panią Izbaner jej ciepło, otwarcie, zrozumienie i "krótkie sprawdziany" (2 pytania na sprawdzianie, do nauczenia 50 zagadnień). Tak! Pani Ola nazywała to krótkim sprawdzeniem wiadomości! Gorącymi wspomnieniami wracam również do pani Pieczki, pani Strychalskiej, pani Małek i pani Winiarczyk. W szkole poznałam swojego męża, dokładniej w ławce. Pamiętam nasz samorząd szkolny, do którego miałam zaszczyt dołączyć. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę każdemu by z uśmiechem i podniesioną głową wspominał ZSZ.

  Justyna Łukaszewska

 • Naukę w Technikum Informatycznym będę zawsze dobrze wspominał. Po zakończeniu edukacji zdobyłem sporo praktycznej wiedzy dotyczącej mojego zawodu i dzięki temu bez problemu dostałem się na studia. Z nauczycielami też da się dogadać, więc nie zwlekaj i aplikuj póki czas!

  Łukasz Kerl

 • Technikum Ekonomiczne ukończyłam w 2011 roku. Podczas 4 lat nauki w murach tej szkoły poznałam wyjątkowo barwne osobowości wśród uczniów jak i samych nauczycieli. Moją wychowawczynią była pani Aleksandra Izbaner, osoba o wielkim sercu, którą wspominam bardzo pozytywnie. Dzięki pasji i ogromnej wiedzy wspaniałych nauczycieli, którzy mieli do nas ogromną cierpliwość i którzy potrafili w prosty i ciekawy sposób przekazać zakres materiału, zdałam egzamin zawodowy i uzyskałam tytuł technika ekonomisty. Uwielbiałam brać udział w zawodach sportowych. Nauczyciele wychowania fizycznego -pan A. Partatus oraz pan A. Balicki zawsze mi kibicowali i zarazili mnie pozytywną energią. Do dnia dzisiejszego aktywnie spędzam swój wolny czas grając w tenisa ziemnego, squasha czy biegając. Mile wspominam do dnia dzisiejszego wycieczki do Świętoszowa, które organizowała szkoła dla uczniów osiągających bardzo dobre wyniki w nauce, wyróżniających się w sporcie oraz działających na rzecz szkoły. Chętnie wróciłabym do tamtych czasów.

  Anna Miluch

 • Jestem absolwentką Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie o czym za każdym razem mówię z wielką dumą. Obecnie studiuję Finanse i Rachunkowość o specjalizacji Finanse Przedsiębiorstw i Controlling na Uniwersytecie Gdańskim. Wiedza zdobyta przez 4 lata technikum pozwoliła mi uzyskać  5 miejsce pod względem średniej na roku.  Jestem wdzięczna za umożliwienie mi rozwoju osobistego oraz zdobycia doświadczenia w trakcie nauki. Ogromnie dziękuję nauczycielom za wkład w moją edukację i wsparcie z ich strony. Z wielką przyjemnością wspominam moją klasę. Chwile spędzone  w murach szkoły za każdym razem przywołują uśmiech.  Gdybym po raz drugi stanęła przed wyborem szkoły średniej, nie wahałabym się ani chwili i ponownie wybrała „Maczka”. Z czystym sercem pragnę polecić tę ścieżkę wszystkim zarówno  zdecydowanym, jak i niezdecydowanym.

  Magdalena Borkowska

 • Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum.

  Miley Minage

LINKI

KONTAKT

Koronowo ul. Dworcowa 53
86-010 Koronowo
Sekretariat: (0-52)3822-246
Warsztaty: (0-52)3822-247
FAX: (0-52)3822-246