Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka
w Koronowie

Miesiąc w wojsku? Brzmi interesująco!

Grupa techników logistyków z klasy 3TL miała możliwość odbycia miesięcznych praktyk zawodowych w 1 Pomorska Brygada Logistyczna im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W tym tygodniu kończą swoje praktyki, ale czy skończą przygodę z wojskiem? Z tego, co wiemy bardzo im się tam podobało. Uczniowie mieli okazję poznać w praktyce nie tylko pracę logistyka, ale też zaznajomić się z funkcjonowaniem jednostki. W Sekcji Zaopatrzenia praktykanci przyjmowali towar, formowali jednostki ładunkowe, przygotowywali dokumentację przewozową. Zapoznali się też z pracą w magazynie czołgowo-samochodowym oraz magazynie inżynieryjno-saperskim. Praktykanci odwiedzili też 52. Batalion Remontowy w miejscowości Czarne, gdzie zapoznali się z pojazdami MRAP oraz historią garnizonu (https://52brem.wp.mil.pl/.../wizyta-uczniow-szkoly-w.../). W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Dowódcy 1 Brygady Logistycznej w Bydgoszczy płk Witoldowi Bartoszek za umożliwienie odbycia praktyk zawodowych oraz opiekunowi praktyk i osobom zaangażowanym w pracę z praktykantami (w szczególności ppor. Justynie Świerczyńskiej i por. Marcinowi Chojnickiemu) za pełen profesjonalizm w pełnieniu swoich obowiązków. A tuż po feriach swoją przygodę z wojskiem zacznie druga grupa z tej klasy. Fot. st. szer. spec. Damian Kalinowski

LINKI

NASZA SZKOŁA

KONTAKT

 
Koronowo ul. Dworcowa 53
86-010 Koronowo
 
Sekretariat: (52) 382 22 46 
 
FAX: (52) 382 22 46
 
Stacja Kontroli Pojazdów:
(52) 382 22 47