• Aktualności
  • Najlepszy w zawodzie -mechanik pojazdów samochodowych

Najlepszy w zawodzie -mechanik pojazdów samochodowych

Po raz piętnasty zorganizowaliśmy w naszej szkole konkurs „Najlepszy w zawodzie – mechanik pojazdów samochodowych”. Honorowy patronat nad konkursem objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Pan Marek Gralik oraz Starosta Bydgoski Pan Wojciech Porzych.

Do zmagań przystąpiło sześć drużyn z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: I – test teoretyczny, II I III – rozpoznawanie części samochodowych oraz pomiary warsztatowe, IV – slalom. Uczestnicy wzięli też udział w szkoleniu z zakresu kalibracji systemów ADAS, które poprowadził główny konstruktor firmy Precyzja Technik – Bydgoszcz Pan Sławomir Żuchowski. Nie lada gratka czekała też na opiekunów drużyn - w czasie, kiedy ich podopieczni zmagali się z zadaniami konkursowymi, mieli okazję wziąć udział w zawodach strzeleckich.

[foto]

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało szacowne jury w składzie:

Prof. Politechniki Bydgoskiej Pan Janusz Musiał – przewodniczący

Prezes zarządu firmy PRECYZJA TECHNIK Sp. z o.o. Bydgoszcz Pan Sławomir Kocznur – członek

Przedstawiciel PKS Bydgoszcz Pan Jerzy Szczyrzyński – członek

Pan Michał Jóźwiak – sekretarz

Pan Robert Mądry – asystent techniczny

Zmagania zakończyły się dogrywką o pierwsze miejsce. Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi (opiekun – Pan Dariusz Kotlęga)

II miejsce – Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie (opiekun – Pan Michał Jóźwiak, drużyna: Mateusz Piotrowski, Radosław Zieliński, Adrian Łyczywek)

III miejsce – Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy (opiekun – Pan Bartosz Dobek)

IV miejsce – Branżowa Szkoła I Stopnia START w Bydgoszczy

V miejsce ex aequo – Zespół Szkół Samochodowych w Toruniu (opiekun – Dariusz Raczkowski) i Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie (opiekunowie – Pan Marek Przymorski i Pan Krzysztof Różański).

Nagrody ufundowane przez Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, Politechnikę Bydgoską, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Bydgoszczy, Firmę PRECYZJA-TECHNIK Sp. z o.o. Bydgoszcz, Firmę Kapral-Car wręczyli: Starosta Powiatu Bydgoskiego Pan Wojciech Porzych, wizytator Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Pan Kazimierz Mikulski, Dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Oświatą Pani Maria Strąk, Prezes Zarządu firmy PRECYZJA TECHNIK Sp. z o.o. Bydgoszcz Pan Sławomir Kocznur, Profesor Politechniki Bydgoskiej Pan Janusz Musiał, Dyrektor naszej szkoły Pan Arkadiusz Stypczyński, przedstawiciel PKS Bydgoszcz Pan Jerzy Szczyrzyński oraz przedstawiciel firmy Kapral-Car.

Laureatom konkursu strzeleckiego dla opiekunów również wręczono upominki. Ich zmagania kształtowały się następująco:

I miejsce – Pan Kazimierz Mikulski

II miejsce – Pan Bartosz Dobek

III miejsce – Pan Marek Przymorski

IV miejsce – Pan Krzysztof Różański

V miejsce – Pan Dariusz Kotlęga

VI miejsce – Pani Małgorzata Rakowska

VII miejsce – Pan Dariusz Raczkowski

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom, gościom, jury i fundatorom nagród!

 

LINKI

NASZA SZKOŁA

KONTAKT

 
Koronowo ul. Dworcowa 53
86-010 Koronowo
 
Sekretariat: (0-52)3822-246 
 
FAX: (0-52)3822-246
 
Stacja Kontroli Pojazdów:
(0-52)3822-247