Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Jeszcze zanim zamknięto szkoły w naszej placówce odbył się konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zorganizowany przez Panią Martynę Rybarczyk. Rozstrzygnięcie uczniowskiej rywalizacji miało zostać ogłoszone w kwietniu, jednakże ze względu na przedłużający się okres nauki zdalnej nie chcemy trzymać Was dłużej w niepewności i wyniki publikujemy teraz.

Konkurs składał się z trzech części i kierowany był do każdego ucznia naszej szkoły. W każdym etapie na tablicy publikowano zadania, które należało wykonać w ciągu dwóch dni.

Na początku potyczek z językiem polskim na terenie całej szkoły ukryte zostały kody QR, które należało odszukać i zeskanować, by odczytać ukryte pod nimi zdania. Każde z nich zawierało błąd, a zadaniem uczestników było podanie poprawnych form.

Drugi etap polegał na rozpoznaniu książki po jej pierwszym zdaniu. Następnie trzeba było udać się do biblioteki i odszukać dane dzieło, gdyż tam, znajdowały się kolejne zakodowane zadania – tym razem związane z homonimią i homofonią.

Trzecia runda związana była z wiedzą na temat regulacji prawnych obejmujących język polski. Niezbędne okazały się również informacje o Radzie Języka Polskiego.

 Osoby, które wzięły udział we wszystkich etapach konkursu otrzymały już ocenę z języka polskiego, a na zwycięzców czekają dodatkowe nagrody!

 Lista nagrodzonych:

I miejsce – Judyta Rybak (2 TIL)

II miejsce – Oskar Szymnowski (1          TI5)

III miejsce – Zuzanna Jakubowicz (3 TML)

III miejsce – Weronika Wiśniewska (1 T5)

III miejsce – Dominika Stremlau (1 T5)

Wyróżnienie – Dominika Tomczyk (2 TIL)

 Wszystkich laureatom gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone w najbliższym możliwym terminie.

  

LINKI

KONTAKT

Koronowo ul. Dworcowa 53
86-010 Koronowo
Sekretariat: (0-52)3822-246
Warsztaty: (0-52)3822-247
FAX: (0-52)3822-246