Wolontariusze w Maczku

Nasi uczniowie - wolontariusze są przy nas zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy. Dowodem tego było uczestniczenie  w akcji oddania krwi, która odbyła się 4 lutego 2019r. w Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie już po raz drugi w tym roku. Zebrano aż 13 litrów krwi, 29 osób oddało krew po 450 mililitrów „bezcennego leku”. To właśnie uczynili wolontariusze -  osoby które świadomie i dobrowolnie bez wynagrodzenia ofiarowują swoja pomoc potrzebującym. Jest to pomoc nieoceniona i bezinteresowna, płynąca z potrzeby serca. Spotkać ich można często na naszych akcjach krwiodawstwa, gdzie swoją obecnością wspierają szczytny cel.

Jest to szczególnie ważna akcja, ponieważ na krew czekają tysiące chorych ludzi. Oddając „cząstkę siebie” nie tylko ratujemy życie innych, ale poświęcając odrobinę czasu, zyskujemy wielką osobistą satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku.

 Poprzez zaangażowanie w tego typu akcje dajemy przykład otoczeniu. Nauczyciel Pan Marek Noskow po raz kolejny zorganizował takie wydarzenie i chciałby wszystkim wolontariuszom  serdecznie podziękować za ten dar serca.

 „Maczek” szczyci się tym, że co roku przedsięwzięcie spełnia obrany cel, a przede wszystkim akcja scala całą społeczność szkolną oraz lokalną.

LINKI

KONTAKT

Koronowo ul. Dworcowa 53
86-010 Koronowo
Sekretariat: (0-52)3822-246
Warsztaty: (0-52)3822-247
FAX: (0-52)3822-246