Kornelia Repka -Szkolnym Mistrzem Pięknego Czytania

Biblioteka szkolna z przyjemnością zawiadamia, że Szkolnym Mistrzem Pięknego Czytania została Kornelia Repka– uczennica klasy 2Tml. Kornelia zachwyciła wszystkich interpretacją fragmentu powieści Pan Wołodyjowski Henryka Sienkiewicza oraz wiersza Mowa polska Stanisława Kozłowskiego. Drugie miejsce w konkursie zajęła Laura Puchała z klasy 2Tei, a trzecie Natalia Królikowska z klasy 3Tme. Serdeczne gratulacje dla laureatek, a także wszystkich pozostałych uczestników konkursu – Natalii Bobicz, Dawida Gruckiego, Weroniki Huczek, Ani Janickiej, Dawida Klesińskiego i Sebastiana Lutyńskiego. Prezentacje uczniów oceniała komisja w składzie: Barbara Mularczyk, Iwona Kaczyńska i Anetta Strychalska.

W związku z rocznicą stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, poezja i proza, jaką prezentowali uczestnicy tegorocznego konkursu, miała charakter patriotyczny.